Czy piękna twarz to tylko proste zęby?
Każdy z nas patrząc na swoje odbicie w lustrze zwraca uwagę również na zęby, które są częścią naszego wyglądu. Nasz uśmiech może wpływać pozytywnie lub negatywnie na wygląd całej twarzy.
Dzień dobry!
Razem zadbajmy o Twoje zęby!
07.01.2020
Ozonowanie jest nowoczesną i bezbolesną metodą profilaktyki próchnicy w zębach mlecznych i stałych.
Właściwości silnie utleniające i dezynfekujące ozonu powodują, że jest on powszechnie wykorzystywany na całym świecie w celu zwalczania bakterii i innych drobnoustrojów. Podstawy działania ozonu opierają się na jego właściwościach utleniających. Ozon, jako gaz o właściwościach bakteriobójczych, idealnie wnika we wszystkie powierzchnie struktury zęba, co sprawia, iż jest doskonałym środkiem do zabijania bakterii w ubytkach próchnicowych zębów. Szacuje się, że po podaniu ozonu ginie około 99% bakterii zgromadzonych na powierzchni zęba. Ozon ma działanie antyseptyczne co sprawia, że zabija nawet najbardziej odporne bakterie, wirusy i grzyby.
Sam zabieg ozonoterapii jest bardzo łatwym, przyjemnym oraz bezstresowym sposobem leczenia, szczególnie u małych pacjentów, dla których wizyta u stomatologa jest ogromnym stresem. W trakcie zabiegu lekarz-dentysta stosuje specjalną szklaną sondę, która przykłada do powierzchni zębów i dziąseł, aby uwolnić na nich cząsteczki ozonu. Pacjent w tym czasie musi jedynie trzymać w ręce specjalny metalowych uchwyt, który działa jak drugi biegun dla naszego urządzenia.
Najlepsze efekty uzyskujemy, kiedy po użyciu ozonu stosujemy fluoryzację kontaktową-czyli nanosimy wzmacniający strukturę zęba fluor. Taki zabieg polecamy w naszym gabinecie główne dla dzieci, ale można stosować taką profilaktykę w każdym wieku.
Reasumując – zaleca się stosowanie ozonoterapii jako:
– profilaktyka próchnicy (zwłaszcza u dzieci),
– odkażanie kanałów korzeniowych w leczeniu endodontycznym,
– leczeniu paradontozy oraz likwidowaniu stanów zapalnych dziąseł (częsty problem przy leczeniu aparatami stałymi),
– wspomaganie leczenia powikłań w postaci zapalenia zębodołu po ekstrakcji zębów.
To też może Cię zainteresować: